هنرستان هنر و رسانه ماهر

دیباچه

preface

در سالهای اخیر رویکرد سیاسی به مسئله آموزش و امور تربیتی باعث شده روش‌های تربیتی درست در آموزش و پرورش تضعیف شده و عقاید التقاطی ترویج شود. با وجود تلاش‌های برخی از نهادهای سیاستگذار برای رفع نارسایی‌ها و مقابله با انحرافات هنوز آثار این  اشکالات در کلاس و درس و معلم به ویژه در عرصه‌های آموزشِ هنر و رسانه  دیده می‌‌‌شود.

در حالی که حرکت به سوی آینده‌ای روشن با هدف حفظ و نشر ارزشهای انقلاب اسلامی، به تربیت نسلی محتاج است که با زبان هنر، پاسدار این ارزشها باشد. از این رو، ضرورت دارد مجموعه‌هایی مصون از انحرافات فکری و اعتقادی با رویکرد آموزش تخصصی هنر به جوانان نسل جدید، ایجاد شود. متخصصان جوانی که بتوانند در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری و رسانه‌ای، خبره و صاحب سبک باشند. تلاش‌های صورت گرفته متاسفانه به دلایل مختلف، به ثمر نرسیده است. بی برنامگی، آموزش غیرعلمی و نداشتن اهداف جامع، از جمله دلایلی است که باعث شده دستمان هنوز در این عرصه خالی باشد. در حالی که کارشناسان آموزشی در تمام جهان، مهم‌ترین عامل پرورش را استمرار و پیوستگی در یک نظام هماهنگ و پیوسته و زیر نظر اساتید خبره و متعهد می‌دانند. سیر آموزشی منظم به پرورش نخبگانی منجر می‌شود که بالاترین تضمین برای پیشبرد مکتب فکری- فرهنگی و آینده‌ی هر کشوری هستند.

مقام معظم رهبری حضرت آیت‌‌‌الله خامنه‌ای مد ظله العالی هم به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند:

«باید هنر به عنوان رساترین زبان برای انتقال ایده‌های شریف مورد توجه باشد و تشویق هنرمندان متعهد جامعه و نیز پرورش هنرمند یک اقدام اساسی تلقی گردد.

مساله آموزش منسجم در حوزه‌ی هنر و نیاز به آن در جامعه ما، مورد تأیید و اهتمام تمام نهادهای سیاستگزار و مجری در این حوزه است. کارشناسان امر آموزش و پرورش در داخل کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش و دست اندرکاران تهیه و تدوین سند ملی برنامه‌‌‌‌ درسی و سند تحول در آموزش و پرورش، از جمله تأییدکنندگان این ضرورت هستند. ضرورتی که با تشکیل مجتمع‌های آموزشی تخصص‌محور برطرف می‌شود.تا در این مجموعه ها ،  تعلیم و تربیت بر اساس بنیادهای اسلامی و انقلابی صورت پذیرفته و به رشد و پرورش جوانانی متخصص و متعهد در حوزه هنر و رسانه بیانجامد.

با تصمیم تعدادی از فعالین حوزه آموزش و هنر ، نخستین مدرسه اسلامی هنر و رسانه (ماهر) با هدف تربیت انقلابی و آموزش تخصصی نیروها در عرصه هنر و رسانه، شکل گرفته است. و بنا دارد با تدوین نظام‌نامه اجرایی براساس ارزش‌های انقلاب شکوهمند اسلامی، در این زمینه به فعالیت مؤثر بپردازد.

هنرستان هنر و رسانه ، بیستم اردیبهشت سال ۹۴ هم‌زمان با ولادت امام جواد علیه السلام فعالیت خود را آغاز کرد.

امیدواریم به برکت این امام عزیز و خون شهدای اسلام بتوانیم تحت حمایت دلسوزان نظام، یکی از مسایل معطل مانده‌ی انقلاب را حل کنیم.

ان شاءالله

دسته‌ها